google-site-verification: googlee9dd4bb207d5386a.html

Havuz test kitleri

 

HAVUZ TEST KİTİ NE İŞE YARAR,

HAVUZ SUYU ÖLÇÜM CİHAZI NEDİR?

Yüzme havuzlarında sık sık karşılaşılan sorunları önlemek maksatı-ile yüzme havuzlrındaki suyun kimyasal ( bakteri,yosun,toz vs ) canlı- cansız varlıkların verdiği zararı en aza indirmek maksatı ile havuz suyunda- bu tür mineral ve cansız varlıkların ölçüm için test kitleri çıkarılmıştır. Havuz suyunun sürekli kontrol altına alınması için bu testkitlerinin  muhakkak kullanılması şarttır.

Bilinçsiz aşırı kimyasal kullanımı veya az kullanılması havuz suyunda sürekli- olarak aşırı veya az kullanımından dolayı insan sağlığına zarar verici bir çok  etkenlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunlardan bazıları

  • Yüzde ve gözlerde kızarma .
  • Deri hastalıkları
  • Bulantı kusma ve ishal
  • Aşırı derecede havuz suyunda koku

Olması muhtemel zararlardan sadece bazılarıdır.

Tabi bu saydıklarımız sadece aşırı kullanım veya az kullanımdan dolayıda olmaz- bu aynı zamanda sağlık bakanlığı onayı olmayan havuz kimyasalları,merdiven altı dediğimiz dolum kimyasallardan da kaynaklanması muhtemeldir.

HAVUZ TEST KİTİ NE İŞE YARAR,

HAVUZ SUYUNDAKİ KİMYASAL  ÖLÇÜM CİHAZI HANGİSİ İYİDİR.

Havuz suyunda ideal olanı bulmak tabiki en iyisini almaktan geçer. Havuz suyu ölçüm için kullanılan başlıca ölçüm cihazları aşşagıda sırayalayım.

  • SIVI TEST KİTLERİ
  • HAPLI TERT KİTLERİ
  • ELEKTiRONİK HAVUZ SUYU ANALİZ CİHAZI
  • SIVI TEST KİTLERİ

Sıvı test kitleri halen de yayğın olarak kullanılsada ,içerisindeki- birleşenlerinde bir kullanım ömrü olduğu unutulmamalıdır. Asıl sorun bunların tarihigeçmesi veya istenilen sicaklıkta saklanmayıp içerisinde bulunan sıvının bozulup bunu ardı ardına havuz suyuna kimyasal takviyesi yapması.Ve sonuçları ise kişinin hem sağlığından hemde maddi yönden zarar görmesine sebeb olur.

Bizler bu sebeble sürekli HAVUZ SUYU TEST KİTi lerinde sürekli olarak haplı olanları müşterimize tavsiye etmekteyiz. aşşağıda açıklıyacağım haplı havuz suyu test kitlerinde daha detaylı anlayacağınızı düşünmekteyim.

*HAPLI TERT KİTLERİ

Haplı test kitleri sıvı test kitleri ile hemen aynı işlevi görmektedir. Zaten sıvı test kiti ve haplı havuz suyu test kitleri aynı fiyattan satılmaktadır. Ama haplı test kiti kendi ambalajlarında olduğu için daha uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır.ikisininde havuzdaki görevleri hem kloru ölçmek hemde havuz suyu ndaki PH dengesini ölçmeye yarar.

Piyasada bir çok basit şekilde ölçüm cihazları olsada bunlar sadece bir görev yapmaktadır.

*ELEKTRONİK HAVUZ SUYU ANALİZ CİHAZI

Bu cihaz daha iyi ve kesin çözüm sunmaktadır. Sonuçda cihaz suda bulunan bir çok mineral için ayrı ayrı haplar bulundurmaktadır. Şimdi diyeceksiniz test kitinin haplı olanlarıda var onda kullanamazmıyız.? Evet kullanamazsınız sebebi ise havuz suyu haplı test kiti sadece klor ve ph ölçümleri için tasarlanmış olmasıdır.Ama elektronik cihaz bunu normal su ve havuz suyunu analiz yapıp bunu elektironik olarak veri halinde sunmaktadır. peki neden bu cihazı almıyoruz.

Bu cihaz digerlerine göre fiyatı çok pahalı ama kesin sonuçlar alabiliceğiniz tek cihaz olma özelliğine sahiptir. Bu cihazı sadece hassas müsteriler almaktadır.

www.gaziantephavuzculuk.com

www.gaziantephavuzkimyasallari.com

info@gaziantephavuzculuk.com

gaziantephavuzculuk@gmail.com

Gaziantep Havuzculuk ve Gaziantep havuz kimyasallari

Sagliginiz bizim icin onemli uygun fiyat avantajlatini kacirmayin, kaliteyi ucuza alin!