google-site-verification: googlee9dd4bb207d5386a.html

Havuz Temizliği Nasıl yapılır

HAVUZU NASIL TEMİZLERİM | TERS YIKAMA NASIL YAPARIM

Burada başlıkda gördüğünüz üzere bir çok başlık adında aklınızdaki soruları yanıtlamaya çalışacağız.

HAVUZ İLK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR.?

Yüzme havuzu sezona hazırlanırken eğer boş ise havuz kimyasali ( ACTİF CLEAN ) ile temizlenmesi gerekmektir. Bu işlem zarfında yapıldığı taktirde aynı zamanda filitre temizliği ve tesisatın içide olmak üzere temizletmekte fayda vardır.Bizler bir çok kez buna şahit oldukki temizlik firmaları, yetkili görevliler veya X Kişilere yaptırılan işler sonuçta kendi branşları olmadığı için sadece BİLDİKLERİ KADARINI YAPMAKTADIRLAR.

“Burada asıl olan işin ehli kişilere yaptırılmasıdır.”

Bu işlemlerden sonra temizlik bittiği zaman havuz iki veya üç kere ECZACIBAŞI HAVUZ Kimyasalı Yosun önleyici tüm yüzeye birer saat arayla uyğulandığı takdirde ileride oluşucak manzaranın ve kimyasal kullanımındaki azalmanın ve duran yerler genelde köşeler olmak üzere yosun oluşumun azaldığını fark edeceksiniz.

Havuz Temizliği esnasında yapılması gerekenler!

Havuz temizliği yapmadan önce ilk önce yüzme havuzunun motor dairesine inip filitreyi yani sirkilasyonu (pompayı kapatın ).

Filitrenin ters yıkama yapılması havuz dip temizliğinden önce yapılmasını sürekli önermekteyiz.

Ters yıkama yapıldıktan sonra havuz normal şekilde sirkilasyon HAVUZ POMPASI çalıştırılır.

Fırçaya teleskobik sap takılıp hortum havuz fırçasına takılır.fırçanın hortumla beraber havuza azar azar su içine itilir taki hortumun diğer ucundan su gelene kadar.Bu işlem olduğu zaman hortumun diğer ucu süpürge besi ağzına takılır.

Yüzme havuzu motor dairesine inilerek havuzun süpürge hattı vanası açılır. bu işlemden sonra zaten hortum suyu çekeceği için havuzda sırayla yavaş yavaş kademeli olarak ileri geri yapılır (bu işlem yapıldığında zaten çıkan sonucu sizde fark edeceksinizdir).

Bu şekilde havuzun komplesi yapıldıkdan sonra tekrar motor dairesine inilir.

Havuz süpürge hattı vanası kapatılır.

Ters yıkama işlemi yapılır bu işlemin haftada bir kez normal olsada iki kez yapılması hem daha temiz bir havuza sahip olmanıza hemde gönül rahatlığı ile ailenizle zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Ailenizle güzel zamanlar geçirmeniz dileklerimizle…

” Gaziantep Havuzculuk “

Gaziantep Havuzculuk ve Gaziantep havuz kimyasallari

Sagliginiz bizim icin onemli uygun fiyat avantajlatini kacirmayin, kaliteyi ucuza alin!