Espa Havuz Pompaları Büyük yüzme havuzları kullanımı içindir. Sessiz çalışma özelliği ile tek evreli , kendinden emişli olup ve ön  polipropilen  filitreli santrifüjlü pompalardandır.

Pompa gövdesi, pompa ayağı ve cam katkılı olup polipropilen, pervanesi ( cam elyaf ) katkılıdır. Pompa şaftı olup paslanmaz çelik 420 kalitedir. Lastik seğmanları nitril bütadien kauçuk olup ( NBR)’dir. Daimi çalışmaya göre tasarlanmıştır.

Monofaze modellerinde ise termik koruma vardır. Nozbart Havuz pompaları Nozbart bir Türk firmasının ürettiği Türkiye’de şu an bir numara  diyebiliceğimiz avrupa standartlarında üretim yapıp Dünya’da bir çok ülkeye  ihraç edilen Türkiye’nin gururu diyebiliceğimiz firmalar arasındadır.

Gaziantep Havuz kimyasalları Gaziantep kimya olarak ( Nozbart )seçmemizdeki sebebte elbetteki sizlerden gelen geri dönüşler doğrultusunda bu firmayla çalışmaktadır. Bu tarz özellikli popmpalarda havuzunuzda daha uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.

Aslında verdiğimiz bir çok bilgiyi bizler buradan paylaşıyoruzki sizlerin hem maddi ve manevi yönden ailenizin ve sizlerin daha güzel temiz bir yüzme havuzuna, havuz pompası, havuz filiresi, havuz süpürgesi, havuz fırça ve yaprak kepçelerini dahada uzun bir süre kullanmanıza yönelik ıpuçlarıda vermekteyiz.

Pompalarınızın içerisindeki filitrelerin  sezonda yaz aylarında haftada bir kez    temizlenmesi ve gerekirse günde 4 saat çalışıp bir veya iki saat dinlenmesi havuz pompalarının ömrünü  uzatacaktır.

Diyecekseniz ki bunu nasıl yapalım.? Aslında bir zaman rölesü ile hem elektirik  sarfiyatını hemde pompanızın ömrünü uzatmış olursunuz.

Bir diğer husus ise havuz sezonları kapandığında kış geldiğinde ise havuz motor daireleri yazdan kalan sıcaklık ve rutubetle havuz sirkilasyon pompasının bu kalan rutubetten etkileneceğini bildirmek isteriz.Burada yapmanız gereken gerekse sizin veya  havuzunuza bakan firmalardan bu pompaları yaz bitiminde söküp kuru bir yerde muhafaza etmeniz önemle istemekteyiz.

Bu sayede havuz pompanızın ömrü dahada uzuycak gerekse (keçesi) veya elektironik aksamları nem ve rutubetten etkilenmiycek daha uzun yıllar kullanmanızı sağlayacaktır.